Bulaşık Makineleri

Mükemmel temizlik sonuçlarına ulaşmak ve bulaşık makinenizden maksimum fayda sağlamak için aşağıdaki püf noktalarına bir göz atın:

Sadece birkaç dakikanızı ayırıp makinenizin kullanma kılavuzunu incelemeniz çeşitli boyut ve türde yıkacağınız bulaşıklarınızda en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır.

Bulaşıkları yıkarken yüksek sıcaklık programlarının kullanılması cam malzemeli ürünlerin matlaşmasına neden olur. 50-55 derece veya otomatik programın kullanılması ile matlaşmanın önüne geçilebilir.

Bulaşık makinelerinin kireç barındırmaması ve reçinenin sağlam kalması için tuz son derece önemli. Ama suyunuz fazla kireçli değilse makinenize koyacağınız tuz seviyesini düşürebilirsiniz.  Ya da hepsi bir arada deterjanlar kullanabilirsiniz Böylece tuz kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

Bulaşıklarınızı makineye yerleştirmeden bulaşıklarınızı suya tutarsanız, yemek artıklarının makinanızı tıkamasını engelleyebilirsiniz.

Suyun ve deterjanın bulaşıkların tüm yüzeylerine kolayca ulaşabilmesi için makineyi çok doldurmayın. Ebadı büyük olanları alt sepete, hassas ve küçük olanları üst sepete yerleştirebilirsiniz. Ayrıca fazla doldurulmuş makinede bulaşıklarınızın birbirine sürtünmeleri sonucunda çizilme, kırılma gibi hasarlar meydana gelebilir.

Yıkamadan sonra makinenizin kurutma programı yoksa hemen kapağını açıp kurumalarını sağlayabilirsiniz. Nem, zamanla özellikle çatal ve bıçaklarda pas lekelerine neden olabilir.

Makinanızı boşaltmaya, önce alt bölümden başlayın, üst bölüme koyduğunuz kaplarda su kalabilir, o da alttaki bulaşıkları ıslatabilir.

Uzun süre kullanmayacağınız makinenizi iyice kurulayın ve kapağını aralık bırakın; bu şekilde pas lekelerinin oluşmasını önleyebilirsiniz.

Makinenin motoruna zarar vermemek için çalışırken kapağını açık bırakmayın.

 

Bulaşık Makinası Servisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

BOSCH SERVİS BEYAZ EŞYA TAMİRİBulaşık makinem çalışmıyor, yetkili servis çağırmadan aramadan evvel ne yapmam gerekir?BOSCH SERVİS BEYAZ EŞYA TAMİRİBulaşık makinesi üzerindeki kontrol lambalarından cihaza elektrik gelip gelmediğini kontrol edin,

BOSCH SERVİS BEYAZ EŞYA TAMİRİBulaşık makinesinin ön tarafındaki açma kapama elektrik anahtarlarını açık konuma getiriniz.

BOSCH SERVİS BEYAZ EŞYA TAMİRİBulaşık makinesinin sigortası atmış olabilir, kontrol ediniz.

BOSCH SERVİS BEYAZ EŞYA TAMİRİBulaşık makinesinin enerji giriş fişi, prize tam oturmamış olabilir, kontrol ediniz.

BOSCH SERVİS BEYAZ EŞYA TAMİRİBulaşık makinesi üzerinde termostat (ısı kontrol düğmesi) var ise açık olup olmadığını kontrol ediniz.

BOSCH SERVİS BEYAZ EŞYA TAMİRİBulaşık makinesi kapağı açıkken çalışmaz; ön kapağın kapalı olup olmadığını kontrol ediniz.

BOSCH SERVİS BEYAZ EŞYA TAMİRİBulaşık makinasının su giriş musluğunun açık olduğunu ve suyun geldiğini görün

BOSCH SERVİS BEYAZ EŞYA TAMİRİBulaşık makinenizin emiş süzgeçlerinde tıkanık olup olmadığını kontrol ediniz.

BOSCH SERVİS BEYAZ EŞYA TAMİRİBulaşık makinesinin ilk çalışması için gerekli olan, deterjan, parlatıcı gibi ihtiyaçlarının tamamlanmış olduğunu kontrol ediniz.

BOSCH SERVİS BEYAZ EŞYA TAMİRİBulaşık makinenizin arızası ile ilgili bir değişiklik olmadıysa yetkili servisin teknik elemanı cihazı kontrol etmelidir.